news

Sean Reinert – perkusista Death I Cynic nie żyje

Ostatnia modyfikacja:

Sean Reinert, były perkusista Cynic i Death, zmarł 24 stycznia 2020. Był członkiem założycielem Cynic wraz z gitarzystą / wokalistą Paulem Masvidalem, grał w zespole w latach 1987-1994, 2006-2015. Był także perkusistą na legendarnym albumie Death “Human”. Nie ujawniono jeszcze przyczyny śmierci, jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Miał tylko 48 lat.
Wielu muzyków zareagowało na tę wiadomość w mediach społecznościowych, w tym Kelly Shaefer, Travis Ryan, John Longstreth, Richard Christy i Michael Amott. Post na stronie Reinerta na Facebooku, napisany przez jego męża Toma, potwierdził smutną wiadomość.
Wciąż próbuję zebrać wydarzenia z ostatnich 24 godzin. Po powrocie z pracy znalazłem Seana nie reagującego na podłodze, wykonałem resuscytację z pomocą operatora 911 i zabrano go do lokalnego szpitala karetką pogotowia. Nie znamy przyczyny śmierci, zostanie wykonana sekcja zwłok. Sean nie miał żadnych problemów z nadużywaniem narkotyków i wciąż niedowierzam w to co się stało.
To wszystko, czym chciałbym się teraz podzielić. To dziwne, że muszę opublikować post w tak prywatnej sprawie, ale rozumiem, że Sean był osobą publiczną i ukochaną przez wielu na całym świecie. Dla siebie, rodziny Seana i bliskich przyjaciół, proszę, dajcie nam czas na żałobę. Fani, których tak bardzo kochał, stracili fenomenalnego perkusistę. Niektórzy z nas stracili męża, syna, brata, wuja i najlepszego przyjaciela.
Dziękuję Ci,
Tom i Patti (mąż Seana i siostra Seana)