news

Lider Behemoth – Nergal o zakrywaniu ust i nosa

Ostatnia modyfikacja:

Lider zespołu Behemoth, Adam “Nergal” Darski, wypowiedział się u ludziach którzy są ekstremalnie sceptyczni wobec noszenia masek, mówiąc, że próba ich nawrócenia jest podobna do przekonania „płaskoziemców” (ludzi, którzy wierzą, że planeta Ziemia jest rzeczywiście płaska), że się mylą.
Noszenie masek było gorącym problemem w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata, ponieważ politycy naciskają, aby ich wyborcy nosili zakrycia twarzy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Miesiące po tym, jak zalecili to jego doradcy, prezydent Donald Trump w końcu po raz pierwszy publicznie założył maskę w lipcu podczas wizyty u rannych żołnierzy w Walter Reed National Military Medical Center, trzy miesiące przed rozpoznaniem COVID-19 u samego siebie.
Nergal podzielił się wiadomością video z Portugalii, gdzie obecnie przebywa, a w której zawarł następujący komentarz: „Nakłonienie antymaskerów do noszenia masek przypomina mi o próbie udowodnienia flateartersom (płaskoziemcy), że się mylą.
Mój przyjaciel @tomasz_organek otrzymał tyle hejtów od naszych rodaków z kraju za reklamę promującą ideę noszenia masek. Cóż … tak, zasady i procedury często nie mają sensu i wydają się być pozbawione logiki, maski muszą być często zmieniane lub prane, więc nie jest to komfortowe dla tych którzy je noszą … lista minusów jest długa. Ale hej, wszyscy zgodzamy się zatrzymać na czerwonym świetle, nawet jeśli nie ma ruchu, prawda?
Dlaczego nie zastosować się tymczasowo do tego prawa, aby wszyscy wokół nas mogli poczuć niewielki komfort w tych bardzo niewygodnych czasach? Więc nawet jeśli nie wierzysz, że maska ​​uchroni cię przed chorobą, noś ją jako znak odpowiedzialności. Ma sens?”
W badaniu opublikowanym w czerwcu naukowcy z Texas A&M University, California Institute of Technology i University of California w San Diego doszli do wniosku, że „noszenie masek na twarz w miejscach publicznych jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania transmisji międzyludzkiej Covid – 19”.
Wytyczne Centers for Disease Control and Prevention dotyczące masek mówią, że noszenie maski ma na celu ochronę innych ludzi w przypadku zakażenia osoby noszącej maskę. „Wytyczne CDC nigdy nie sugerowały, że maski mają chronić użytkowników” – powiedział rzecznik agencji w oświadczeniu.