wydawnictwa

Ragnarok – szczegóły nowego albumu

Ostatnia modyfikacja:

Weterani z Ragnarok, norweskiej formacji wykonującej black metal, ujawnili datę wydania i pozostałe szczegóły swojego dziewiątego albumu studyjnego, “Non Debellicata”. Album ukaże się 15 listopada 2019 nakładem Agonia Records i zbiegnie się z europejską trasą koncertową zespołu.
Nad nowym albumem pracowali wspólnie lider i wokalista formacji Jontho, gitarzysta Bolverk, basista Rammr i perkusista Malignant.

“Non Debellicata to wynik naszych wspólnych, kreatywnych wysiłków. Opracowaliśmy razem całą muzykę i teksty. Na początku mieliśmy 20 utworów, które stopniowo zostały zawężone do 13. Spośród nich wybraliśmy 10, które uważaliśmy za najlepsze. Od strony muzycznej, jest to bardzo brutalny album. Ma on jednak silny kontekst historyczny. Termin Non Debellicata odnosi się do frazy używanej w naszym rodzinnym mieście, Saropsborg, przyjętej kilka wieków temu. Zapożyczono ją z listu jaki Jarl Alv Erlingsson wysłał do szkockiego rządu w 1286. Oprócz tego, że Jarl był szlachcicem wywodzącym się z Sarpsborg’a, zapisał się w historii jako pirat, regularnie łupiący duńskie i niemieckie statki handlowe. W tym samym czasie rząd szkocki skonfiskował wiele statków należących do Norwegii. We wspominanym na początku liście, Jarl dopatrywał się przyczyn takiego postępowania w postrzeganiu Norwegii za osłabioną w wyniku wielu lat wojen. Zapewnił jednak adresatów, iż niebawem przekonają się o tym, że jego pobratymców nie da się pokonać”.
Za nagrania “Non Debellicata” odpowiada Devo z Marduk. Album został zarejestrowany w należącym do niego Endarker Studio. Okładkę przygotował Nestor Avalos. Nowe zdjęcia wykonał Arash Taheri.
Utwory:

Non Debellicata
Chapel of Shadows
Sanctimoneous
Bestial Emptiness
Nemesis
The Great Destroyer
Gerasene Demoniac
The Gospel of Judas Iscariot
Jonestown Lullaby
Asphyxiation
Formaty:

 • jewelcase CD,
 • limitowany slipcase digipack CD (+ bonusowe utwory),
 • czarny winyl,
 • czerwony winyl,
 • koszulka.
  Skład:
  Jontho – wokal
  Bolverk – gitara
  Rammr – bass
  Malignant – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *