news

Jean-Pascal “JP” Fournier – autor okładek Dragonforce oskarżony o zabójstwo

Ostatnia modyfikacja:

Projektant okładek płyt dla takich zespołów jak Dragonforce, Avantasia, Edguy, Gaia Epicus, został oskarżony o zamordowanie swojego 80-letniego ojca.
Według francuskich gazet Le Parisien i Le Dauphiné Libéré, uznany artysta, projektant grafik dla zespołów heavy metalowych Jean-Pascal „JP” Fournier został aresztowany we czwartek za rzekome zabicie swego 80-letniego ojca. Jean-Paul Fournier otrzymał strzał w głowę i został rozczłonkowany.
Policja odkryła ciało Jeana-Paula w środę po powiadomieniu przez krewnych. Żona ofiary, starsza i chora kobieta, była na górze swego domu, kiedy przybyła policja.
Dzień po rzekomym popełnieniu morderstwa, Jean-Pascal podobno próbował popełnić samobójstwo, skacząc z mostu do rzeki Isère w miejscowości Saint-Martin-d’Hères na przedmieściach Grenoble. Wezwano policję, a 47-letni podejrzany został natychmiast zabrany przez śledczych na komisariat w Grenoble, gdzie został umieszczony w areszcie policyjnym.
Jeden z sąsiadów ofiary, Jacques, wyraził zszokowanie wydarzeniem mówiąc, że morderczy czyn był „nie do pojęcia”. Sąsiad opisał Jean-Paula jako „cichy” i „bardzo miły”. Co do Jean-Pascala, którego sąsiad widział od czasu do czasu, Jacques powiedział: „Nie wyglądał na złego człowieka. Musiał zwariować. Dlaczego? Nie wiem.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *